Kolosalna podwyżka za śmieci

Urząd Miasta przedstawił dziś propozycje stawek za odbiór odpadów komunalnych na przyszły rok.

Niestety, kołobrzeżan czekają podwyżki, zwłaszcza w przypadku śmieci niesegregowanych. Opłaty nadal naliczane będą na podstawie zużycia wody. Obecnie za śmieci zmieszane mieszkańcy płacą 4,95 zł za metr sześcienny zużytej wody. Ta stawka ma skoczyć kolosalnie aż do 26,16 zł za metr sześcienny. Podwyżki nie ominą również tych, którzy śmieci segregują. Tu stawka wzrośnie z 3,30 zł za metr sześcienny zużytej wody do 6,54 zł za metr sześcienny. Ewa Pełechata wiceprezydent do spraw gospodarczych tłumaczy, że tak znaczna podwyżka za śmieci zmieszane ma sprawić, że mieszkańcy zaczną już teraz segregować odpady, gdyż od 1 stycznia 2021 roku wszyscy będą mieli taki obowiązek. Na podwyżkę złożyły się również zmiany prawne sprawiające, że gmina ponosi większe koszty obsługi całego systemu śmieciowego. 

POP

Nadal jest źle. Są kolejne obostrzenia
Kwarantanna przedłużona do 19 kwietnia, szkoły zamknięte do 26 kwietnia. Do tego doszedł bezwzględny obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. To najnowsze obostrzenia...
Tak będzie wyglądał kolejny odcinek promenady [wizualizacja]
Urząd Miasta otrzymał dofinansowanie na trzeci etap kołobrzeskiej promenady. Niestety, koronawirus wpływa także na miejskie inwestycje i wszystko wskazuje na to, że ten etap zostanie...
70 osób na kwarantannie w Monarze
Kolejna placówka w powiecie została objęta kwarantanną. Chodzi o ośrodek Monar w Marianówku w Gminie Siemyśl. Wewnątrz ośrodka leczenia uzależnień znajduje się 70 osób. W ośrodku nie...

Komentarze

cuba 2019-12-03 07:40:58
Samorząd (PO'wski) może podnieść opłaty o 528%, ale kiedy Rząd podnosi akcyzę na alkohol o 10%, to hajda na pisiorów! D R O Ż Y Z N A!!!
mieszkaniec 2019-12-02 17:30:49
To chyba we wspólnotach mieszkaniowych można rozliczać od metra lub od osoby a w domkach od ilości zużytej wody bedzie bardziej sprawiedliwie .
wiedząca 2019-12-02 13:00:17
W Kołobrzegu ma tyle wspólnego że są domki jednorodzinne na 1 osobę zameldowaną, a maja po kilkanaście pokoi z łazienkami, które w sezonie zajmuje znacznie więcej ludzi. Owszem, dostaje się tym, co z wynajmu nie żyją.
mieszkaniec 2019-11-29 21:26:44
Co za debil wymyślił ,że za śmieci liczy się od ilości zużytej wody . Od zużytej wody płacimy za ścieki , a za śmieci powinno się pobierać opłaty od osoby chyba proste ? Bo ja dalej nie rozumie co ma wspólnego woda ze śmieciami .