Weekend w Paryżu na każdą kieszeń

Paryż przez wielu uważany jest za magiczne miasto, w którego aurze i architekturze nie sposób się nie zakochać. Uchodzi także za jedno z droższych europejskich miast. Czy można spędzić weekend w Paryżu „budżetowo”? Co zobaczyć i gdzie nocować podczas pobytu w stolicy Francji?

Planując budżetowy wyjazd do Paryża, warto wziąć pod uwagę różne opcje noclegu, zwiedzania, ale też koszty podróży na miejsce.

Jak dostać się z Polski do Paryża?

Najlepszym środkiem transportu do Paryża jest samolot. Pozwala on na wygodną i szybką podróż bez przesiadek. Koszty lotu nie muszą być wysokie. Korzystając z okazji, które można znaleźć m.in. na stronie Fru.pl, możliwy jest zakup biletów w dwie strony za mniej niż 100 złotych. Loty z Polski realizowane są z do portu lotniczego Paryż–Roissy–Charles de Gaulle (25 kilometrów od centrum Paryża) z lotniska Warszawa–Okęcie (Chopina), Kraków oraz Wrocław; linie obsługujące trasy to: LOT, EasyJet oraz Air France. Można udać się także do portu lotniczego Beauvais–Tillé (85 kilometrów od centrum Paryża) z Krakowa, portu Warszawa–Modlin, Wrocławia, Poznania i Gdańska liniami Ryanair oraz WizzAir. Aby móc skorzystać z niesamowitych ofert cenowych, warto zachować elastyczność w kwestii lotnisk oraz terminów.

Bezpłatne atrakcje, których nie możesz przegapić

Paryż bezapelacyjnie jest miastem sztuki. Sztuki ogólnodostępnej, ponieważ wiele muzeów umożliwia nieodpłatne zwiedzanie swoich wnętrz. Największy wybór turyści mają w pierwszą niedzielę każdego miesiąca, kiedy to nieodpłatnie można wejść nie tylko do mniej znanych muzeów i galerii, ale i do Luwru czy Muzeum Orsay. W wielu miejscach również w pozostałe dni wejście jest nieodpłatne dla osób, które mieszkają w Unii Europejskiej i nie ukończyły 26. roku życia. Ponadto stałe wystawy wielu galerii i muzeów są czynne codziennie dla każdego (ekspozycje czasowe wymagają zakupu biletu). Sporo wydarzeń i festiwali, na które wstęp jest darmowy, odbywa się w centrum artystycznym Le 104. Co ważne wszystkie słynne budowle Paryża, np. Łuk Triumfalny czy wieżę Eiffla można obejrzeć bezpłatnie z zewnątrz – zwiedzanie wewnątrz jest płatne. Do katedr i kościołów bardzo często można wejść za darmo, jednak za wejście do krypt i na wieże z reguły pobierane są opłaty. W Paryżu jest także wiele ciekawych parków – na uwagę zasługują Ogrody Luksemburskie i Ogrody Tuileries. Będąc w mieście, warto także udać się na spacer nad Sekwanę, by podziwiać niesamowite mosty będące małymi dziełami sztuki oraz na Avenue des Champs–Élysées. Co ciekawe, wiele lokalnych biur turystycznych organizuje krótkie, nieodpłatne wycieczki z przewodnikiem po Paryżu – obowiązują na nie zapisy.

Najtańszy nocleg w Paryżu

Znalezienie niedrogiego, bardzo wygodnego noclegu w dogodnej lokalizacji Paryża nie jest trudne. W tym celu warto skorzystać z porównywarek cen hoteli, które pozwalają na znalezienie najlepszej oferty dla siebie. Noclegi można nie tylko uszeregować od najtańszego do najdroższego, ale i zastosować wszelkiego rodzaju filtry, takie jak np. odległość od centrum czy łazienka w pokoju. Popularny jest też couchsurfing polegający na darmowym lub odpłatnym nocowaniu w mieszkaniu osoby prywatnej – można wynająć pokój lub cały lokal.

 

Artykuł sponsorowany

Śmigłowiec LPR lądował na Ogrodach
Po godzinie 12 doszło do niecodziennej akcji ratowników. W pobliżu torów kolejowych biegnących przy osiedlu Ogrody wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Maszyna musiała...
Jak najłatwiej umówić się do wydziału komunikacji?
Trwająca epidemia wpływa również na funkcjonowanie urzędów. Jednym z miejsc, które musi każdego dnia obsługiwać mieszkańców jest wydział komunikacji w starostwie powiatowym. To tu...
Głaz pamięci w Gościnie
– Mieliśmy sygnały od mieszkańców, którzy są innego niż katolickiego wyznania, że chcieliby mieć takie miejsce, w którym mogliby zapalić znicz – mówi Marian Sieradzki, burmistrz...

Komentarze