Wakacyjne rozrywki nad morzem

Tam, gdzie rzeka Parsęta łączy się z wodami Bałtyku, obrało swą siedzibę niezwykłe miasto. Niemal wszyscy mieszkańcy kraju mają na koncie choć jedną wycieczkę do Kołobrzegu. Nie wszyscy wiedzą jednak, że oferuje on turystom o wiele więcej, niż tylko uroki wypoczynku na rozgrzanym piasku.

Kołobrzeg – nadmorskie miasto miłości

Czy można sobie wyobrazić coś bardziej romantycznego, niż wieczór we dwoje na drewnianym molo, przy akompaniamencie szumu fal? Wspólny wyjazd nad morze to dla wielu par jedyny okres w roku, gdy mogą na pewien czas oderwać się od codzienności, by poświęcić uwagę wyłącznie sobie nawzajem. Kołobrzeg śmiało mógłby pretendować do miana północnej stolicy zakochanych. Każdy spędzony tam dzień można z łatwością zaplanować tak, by najbliższa osoba poczuła siłę naszego uczucia. 

Wycieczka do latarni morskiej, rejs statkiem w nieznane, wyciszające spacery po licznych parkach czy podziwiane ogrodów Hortulus Spectabilis – to wszystko pozwoli dwóm kochającym się osobom zbliżyć się do siebie na nowo. Warto przy takiej okazji zdecydować się na elegancki, pełen klasy hotel w Kołobrzegu (np. Hotel Leda), gdzie para będzie mogła celebrować niespieszne kolacje przy świecach i zniewalające chwile relaksu w hotelowym Spa. 

Raj dla turystów nad polskim morzem 

By poczuć magiczny klimat nadmorskiej miejscowości ze wszystkimi jej atrakcjami, wiele osób decyduje się na wyjazd na chorwackie wybrzeże czy do modnej od pewnego czasu Hiszpanii. Tymczasem miasta w rodzaju Kołobrzegu stanowią prawdziwy turystyczny skarb, który tylko czeka, by czerpać z jego zalet pełnymi garściami. Jakkolwiek pływanie w Morzu Bałtyckim to doświadczenie nieco inne, niż kontakt z krystalicznie czystymi wodami Adriatyku, nie jest to jedyne miejsce w Kołobrzegu, gdzie można realizować swoje pływackie pasje. 

Nowoczesny Hotel Leda to najbardziej ceniony w okolicy hotel z basenem, wypełnionym po brzegi cudownie czystą, zapraszającą do kąpieli wodą. Obiekt ten powstał, by zapewnić przyjezdnym z Polski i zagranicy najwyższą jakość zakwaterowania w luksusowych warunkach. Równie istotnym obszarem oferowanych tam usług są także rozmaite zajęcia i rytuały relaksacyjne, odprężające zarówno ciało, jak i umysł. Przebywając w doskonale wyposażonym Spa w Kołobrzegu, nie sposób nie poddać się jego czarowi. Wystarczy pobyt w jednej z saun, wspaniała kąpiel w jacuzzi czy głęboko oczyszczający zabieg z udziałem leczniczych masek. Już od pierwszych momentów problemy odpływają w dal, zmartwienia stają się mniej wyraźne, a uczucie zmęczenia ustępuje błogości.


Rodzinnie w Kołobrzegu – sposób na urlop z maluchem!

Wyjazd na wakacje w pełnym składzie rodzinnym powinien stanowić szereg niezapomnianych chwil, do których jeszcze po latach powrócimy ze śmiechem i wzruszeniem. Nie znaczy to jednak, że organizacja wyjazdu, w którym biorą udział najmłodsi, okaże się prostym zadaniem. Trzeba przyznać, że niewiele sytuacji ma szansę doprowadzić rodzica do takiego stopnia rozpaczy, jak znudzone maluchy w złym humorze, które nie mają czym się zająć. Na całe szczęście taki scenariusz po prostu nie ma prawa się wydarzyć w Kołobrzegu. 

Miasto to nie zapomina o potrzebach najmłodszych turystów, podsuwając im co chwila tysiąc fascynujących pomysłów na przygodę. Część czasu mogą wypełnić spokojne spacery z dziećmi po molo czy poznawanie lokalnej przyrody w ramach obszaru Ekoparku Wschodniego. Bardziej aktywne pociechy ucieszą się bez wątpienia z możliwości zabawy w parku linowym czy Pomerania Fun Park, a także wizyty w Muzeum 6D (Maszoperia) lub miasteczku rozrywki Dziki Zachód w Zieleniewie. W Kołobrzegu nie zabraknie także muzeów i zabytków, gdzie znajdą coś dla siebie młodzi miłośnicy historii. Jednym słowem - pobyt tam to morze relaksu dla całej rodziny!

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Na pomoc było za późno
W poniedziałkowe popołudnie służby ratunkowe wezwano na ulicę Wąską. Policję i straż pożarną wezwali bliscy mężczyzny, z którym od kilku dni nie było kontaktu. Straż próbowała...
Festiwal Kwiatów Jadalnych
Już po raz piąty w Ogrodach Hortulus Spectabilis będzie można poznać oryginalne smaki kwiatów jadalnych. Tegoroczna edycja Kulinarnego Festiwalu Kwiatów Jadalnych  odbędzie się 11-12 lipca,...
Zabytek musi przejść remont - ekspertyza wykaże, ile będzie kosztował
Muzeum Oręża Polskiego planuje wyremontować zbudowaną w XV wieku kamienicę kupiecką przy ul. Emilii Gierczak. Zabytek jest jedną z siedzib muzeum i miejscem organizacji wystaw. Jako, że...

Komentarze