Nie warto bać się stomatologa

Strach przed dentystą, choć całkowicie nieuzasadniony, nadal jest powszechny. Oto 3 powody, które przekonają was, że nie warto bać się stomatologa. 

1. Dentysta w Szczecinie – nowoczesny sprzęt
2. Stomatolog w Szczecinie – skuteczne środki
3. Lęk przed dentystą – jak go przełamać?

Według statystyk blisko połowa Polaków zmaga się z dentofobią – chorobliwym lękiem przed leczeniem stomatologicznym. To zjawisko bardzo niepokojące, bo przyczynia się do pogorszenia stanu uzębienia naszych rodaków, czego konsekwencją są nie tylko defekty wizualne, ale też wiele znacznie poważniejszych schorzeń. Tymczasem strach przed wizytą w gabinecie dentystycznym zazwyczaj okazuje się całkowicie nieuzasadniony, a współcześni stomatologowie dysponują rozwiązaniami umożliwiającymi całkowicie bezbolesne leczenie swoich pacjentów.

Dentysta w Szczecinie – nowoczesny sprzęt

Jednym z dwóch najważniejszych powodów, dla których nie warto bać się dentysty, jest z całą pewnością fakt, że współczesna stomatologia dysponuje sprzętem, który umożliwia szybkie i bezbolesne wykonanie w zasadzie wszystkich zabiegów – nawet tych najbardziej skomplikowanych. To duża różnica w porównaniu z latami 80 i 90, kiedy gabinety były źle wyposażone, co dla pacjentów wiązało się z odczuwaniem niepotrzebnego bólu, na pewno będącego jednym z głównych źródeł dentofobii wśród Polaków. Warto o tym pamiętać, kiedy następnym razem będziemy stresować się przed wizytą u stomatologa.

Stomatolog w Szczecinie – skuteczne środki

Kolejną różnicą w porównaniu do poprzednich lat jest też na pewno dostępność skutecznych leków przeciwbólowych, które niwelują dolegliwości zarówno podczas zabiegu, jak i już po jego wykonaniu. Najważniejszą rolę odgrywa tu z całą pewnością znieczulenie miejscowe, które w przeciwieństwie do metod stosowanych dawniej skutecznie uśmierza każdy ból. Pacjentom, którzy nie mogą opanować stresu, stomatolog Szczecin może ponadto podać środki uspokajające (na przykład gaz rozweselający). Innym rozwiązaniem są zabiegi wykonywane w stanie całkowitej sedacji.

Lęk przed dentystą – jak go przełamać?

Zdarza się jednak, że pacjenci nie potrafią opanować strachu przed wizytą w gabinecie stomatologicznym nawet pomimo tego, że doskonale zdają sobie sprawę z dostępności rozwiązań zapobiegających odczuwaniu bólu. W takich sytuacjach najważniejszy wydaje się dobór odpowiedniego lekarza. Dobry dentysta w Szczecinie powinien cechować się empatią i dobrym podejściem do pacjentów – dzięki temu ten łatwiej zniesie leczenie i następnym razem nie będzie reagował na zbliżającą się wizytę niepokojem.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

 

Na pomoc było za późno
W poniedziałkowe popołudnie służby ratunkowe wezwano na ulicę Wąską. Policję i straż pożarną wezwali bliscy mężczyzny, z którym od kilku dni nie było kontaktu. Straż próbowała...
Festiwal Kwiatów Jadalnych
Już po raz piąty w Ogrodach Hortulus Spectabilis będzie można poznać oryginalne smaki kwiatów jadalnych. Tegoroczna edycja Kulinarnego Festiwalu Kwiatów Jadalnych  odbędzie się 11-12 lipca,...
Zabytek musi przejść remont - ekspertyza wykaże, ile będzie kosztował
Muzeum Oręża Polskiego planuje wyremontować zbudowaną w XV wieku kamienicę kupiecką przy ul. Emilii Gierczak. Zabytek jest jedną z siedzib muzeum i miejscem organizacji wystaw. Jako, że...

Komentarze