City break w Barcelonie

Lato to doskonały czas na poznawanie nowych miejsc. Jednym z tych, które z całą pewnością warto odwiedzić jest Barcelona.

To malownicze i klimatyczne miasto możemy zwiedzić za jedyne kilkaset złotych. Jak to możliwe? To bardzo proste. Rozwiązaniem jest city break, czyli coraz popularniejszy rodzaj podróżowania.

Czym jest city break?
Pomimo rosnącej popularności tego sposobu podróżowania wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z tego czym jest city break. Tymczasem są to po prostu krótkie wyjazdy do europejskich miast. Większość z nich trwa około 2 do 4 dni. Co ważne, wyjazd taki jest bardzo intensywny, dzięki czemu pomimo krótkiego czasu pobytu mamy szansę dokładnie poznać miasto, do którego się wybieramy. Jest to też dość oszczędne podróżowanie, na które pozwolić może sobie większość z nas.

Dlaczego Barcelona?
To drugie co do wielkości miasto w Hiszpanii, które posiada wiele atrakcyjnych zabytków. Nie brakuje tu również zielonych terenów i plaż, na których doskonale wypoczniesz. Na uwagę zasługują również liczne, kameralne knajpki, w których nie tylko otrzymasz dobre jedzenie i drinki, ale również znajdziesz miłą, przyjazną atmosferę. Barcelona jest też prawdziwym rajem dla miłośników mody oraz piłki nożnej. Słowem - to miasto, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie.

Jak zaplanować wyjazd?
Zorganizowanie wyjazdu do Barcelony nie musi być trudne. Obecnie większość rzeczy załatwisz bowiem przez internet. Przykładowo, wystarczy odwiedzić stronę www.sky4fly.net by szybko i bez żadnego problemu zarezerwować tanie bilety lotnicze. Kolejnym krokiem jest znalezienie taniego noclegu. Jeśli zależy ci na tym, żeby zaoszczędzić postaw na pensjonat, hostel lub couchsurfing. Ostatnim etapem planowania city breaka po Barcelonie jest ustalenie planu wycieczek i miejsc, które chcemy odwiedzić.

Podsumowując, Barcelona to miasto, w którym każdy z nas może znaleźć coś dla siebie. Jest malownicze, klimatyczne a pogoda w tym rejonie Europy dopisuje praktycznie zawsze. Możesz więc mieć pewność, że będziesz w pełni zadowolony z odwiedzin w tym miejscu.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

 

Śmigłowiec LPR lądował na Ogrodach
Po godzinie 12 doszło do niecodziennej akcji ratowników. W pobliżu torów kolejowych biegnących przy osiedlu Ogrody wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Maszyna musiała...
Jak najłatwiej umówić się do wydziału komunikacji?
Trwająca epidemia wpływa również na funkcjonowanie urzędów. Jednym z miejsc, które musi każdego dnia obsługiwać mieszkańców jest wydział komunikacji w starostwie powiatowym. To tu...
Głaz pamięci w Gościnie
– Mieliśmy sygnały od mieszkańców, którzy są innego niż katolickiego wyznania, że chcieliby mieć takie miejsce, w którym mogliby zapalić znicz – mówi Marian Sieradzki, burmistrz...

Komentarze