Przegląd samochodu z gazem - ile kosztuje?

Wybierając się w podróż samochodem pamiętaj, aby dobrze przygotować auto do jazdy. Sprawdź płyn chłodniczy i olej. Nie zapomnij o układzie hamulcowym oraz akumulatorze. Jeśli wybierasz się w daleką podróż, warto zabrać ze sobą zapas żarówek. Jednak najważniejsze są badania techniczne samochodu, bez których auto nie może zostać dopuszczone do ruchu drogowego. Badania te wykonuje się co roku.

Opłata jakościowa
Gdy upłynie termin ważności badań technicznych Twojego samochodu, pojazd uznawany jest za niesprawny, a Ty nie masz prawa się nim poruszać. Jeśli nie dostosujesz się do zasad, grozi Ci mandat nawet do 500 zł, a policja zatrzyma dowód rejestracyjny. Jakie są ceny przeglądu samochodu? Opłaty mają ulec zmianie w 2020 roku, ponieważ właściciele Stacji Kontroli Pojazdów pokryją w ten sposób opłatę jakościową, która wyniesie maksymalnie 3,5 zł. Opłata ta może być niższa. Jeśli jesteś posiadaczem pojazdu z instalacją gazową, pamiętaj o ważnych dokumentach, które należy przedstawić przed badaniem technicznym. Oprócz dowodu rejestracyjnego, miej przy sobie świadectwo legalizacji montażu instalacji gazowej (dotyczy montażu po 20 kwietnia 2001 r.) oraz świadectwo legalizacji zbiornika gazowego. Jeżeli od czasu legalizacji zbiornika minęło 10 lat, zalegalizuj go ponownie bądź wymień na nowy. Brakuje Ci gotówki? Skorzystaj z pożyczki online i zadbaj o bezpieczeństwo podczas podróży samochodem.

Pilnuj terminu
W przypadku, gdy termin ważności ostatniego przeglądu minął co najmniej 45 dni temu, zapłacisz 50% więcej za badanie techniczne pojazdu. Jeżeli spóźniłeś się nie więcej niż 30 dni, poniesiesz koszty podstawowe. W sytuacji, gdy nie otrzymałeś pieczątki stwierdzającej, że auto jest sprawne, musisz naprawić usterkę w ciągu 14 dni i ponownie oddać pojazd do badania technicznego. Zaskoczyła Cię cena naprawy? Korzystając z pożyczki online Twoje auto znowu będzie na chodzie. Za przegląd techniczny zapłacisz z góry, nieważne, jaki jest wynik badania. Informacja o usterkach, które zaważyły na zaliczeniu przeglądu, trafia do centralnej bazy, do której dostęp mają wszystkie stacje kontroli pojazdów w kraju.

Przegląd samochodu z LPG
Zmiany, jakie nas czekają w 2019 roku to m.in. możliwość wykonania przeglądu technicznego 30 dni przed końcem ważności dotychczasowych badań. Badanie zostanie wydłużone o 12 miesięcy od daty, jaka będzie widniała w dowodzie rejestracyjnym (przegląd może być ważny nawet 13 miesięcy). Koszt przeglądu technicznego dla samochodu osobowego wynosi ok. 100 zł. W przypadku, gdy jesteś posiadaczem auta osobowego z instalacją LPG cena będzie inna. Za badania zapłacisz 162 zł. Na tę kwotę składa się regularna opłata za badania, koszt specjalistycznego przeglądu instalacji gazowej oraz kwota w wysokości 1 zł za ewidencję przeglądu. Nie musisz martwić się kosztem okresowego badania technicznego i ewentualnych napraw – skorzystaj z pożyczki online, a koszty nie będą dla Ciebie dużym problemem.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

 

Śmigłowiec LPR lądował na Ogrodach
Po godzinie 12 doszło do niecodziennej akcji ratowników. W pobliżu torów kolejowych biegnących przy osiedlu Ogrody wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Maszyna musiała...
Jak najłatwiej umówić się do wydziału komunikacji?
Trwająca epidemia wpływa również na funkcjonowanie urzędów. Jednym z miejsc, które musi każdego dnia obsługiwać mieszkańców jest wydział komunikacji w starostwie powiatowym. To tu...
Głaz pamięci w Gościnie
– Mieliśmy sygnały od mieszkańców, którzy są innego niż katolickiego wyznania, że chcieliby mieć takie miejsce, w którym mogliby zapalić znicz – mówi Marian Sieradzki, burmistrz...

Komentarze

Mercury 2019-04-17 20:58:54
Dlaczego koszt przeglądu auta z lpg jest droższy ? Mam zamontowaną instalację gazową BRC serwisuje ją w autoryzowanym serwisie tam robię jej pełny przegląd. Na stacji diagnostycznej tak na prawdę nic mi nie sprawdzają prób daty legalizacji butli, więc kwota jaką sobie za to życzą jest absurdalna. Jeżeli w rzeczywiście by ją sprawdzali to ok. Oczywiście na instalacji jestem w stanie bez problemu zaoszczędzić na to by pokryć koszta przeglądu ale cena nie jest adekwatna do tego co wykonują.
Janusz 2019-04-03 22:36:38
Przykład: samochód/motocykl 40+ lat, nie jest wymagana ciągłość OC, czyli można się 'spóźnić' i poprostu nie płacić ubezpieczenia kilka miesięcy lub lat, auto sobie stoi w garażu, następnie wykupić OC bez żadnych dodatkowych kar za 'spóźnienie'. Natomiast za przegląd.. to już będzie trzeba uiścić 50% więcej kary za cytuję: 'spóźnienie'. Gdzie tu logika??? Dlaczego w tym przypadku pojazdu historycznego OC nie jest obowiązkowe, a stawienie się na stacji badań technicznych już TAK !! a jeśli po terminie to należy się kara +50%.. Wytłumaczcie to ustawodawcy i prawnicy..