Korekcja wady wzroku w Klinice Oka

Jakie należy wykonać badania diagnostyczne, aby dobrać optymalną korekcje wzroku?

W Klinice Oka wykonujemy pełną diagnostykę w tym ASOCT przedniego odcinka oka na sprzęcie najnowszej generacji Spectralis HRA OCT2, autorefraktometrię i cały wachlarz innych niezbędnych badań, wizyty i konsultacje z naszymi specjalistami pozwolą dobrać odpowiednią metodę korekcji wad wzroku.

Jakie są metody korekcji wzroku?

Do metod korekcyjnych wad wzroku należą korekcja soczewkowa, okularowa, a także zabiegi laserowe. W Klinice Oka wykonujemy kompleksową diagnostykę umożliwiającą optymalny dobór metody do pacjenta pod kątem zarówno jego wady wzroku jak i stylu życia. Wykonujemy również badania kwalifikacyjne do zabiegów laserowych jak i kontrolne po zabiegu, które wykonuje nasz specjalista dr n. med. Małgorzata Kaczmarek.

W jaki sposób Klinika Oka sprawuje opiekę nad pacjentem?

W Klinice Oka dbamy w równej mierze o stan zdrowia pacjenta, jak o jego samopoczucie.

Lekarze pracujący u nas są w pełni wykwalifikowani, a nowoczesny sprzęt, na którym pracują należy do światowej czołówki sprzętu okulistycznego. Dzięki temu pacjent może poczuć się bezpiecznie i w pełni nam zaufać.

Dr n. med. Małgorzata Kaczmarek prowadzi pacjenta przez całą procedurę kwalifikacji do zabiegu laserowego, która odbywa się w Klinice Oka w Kołobrzegu. Po kwalifikacji sam zabieg odbywa się w Szczecinie w szpitalu MSWiA w Domu Lekarskim, który przeprowadza doktor Kaczmarek. Po zabiegu pacjent przychodzi na wizyty kontrolne do doktor Kaczmarek w Klinice Oka.

Czym jest laserowa korekcja wzroku?

Laserowa korekcja wzroku jest to zabieg, który polega na laserowym usunięciu części tkanki rogówki po to, żeby pacjent po zabiegu nie miał konieczności noszenia korekcji okularowej bądź soczewkowej.

Jest dedykowana głównie osobom młodym, chociaż ostatnio coraz częściej operujemy również starszych pacjentów. Trzeba jednak pamiętać, że laserowa korekcja wzroku koryguje wadę do dali głównie, czyli konieczność noszenia okularów do czytania po zabiegu u większości pacjentów niestety pozostaje.

Korekcja laserowa pozwala również zniwelować wady wzroku takie, jak astygmatyzm, jest bardzo bezpiecznym zabiegiem, ryzyko powikłań wynosi około od 1% do 3%. Jest to procedura zwykle jednodniowa — pacjent przyjeżdża i zaraz po zabiegu może wracać do domu.

Jak wygląda kwalifikacja do zabiegu laserowej korekcji wzroku?

Kwalifikacja pacjenta do zabiegu laserowej korekcji wzroku odbywa się w Klinice Oka, która jest w pełni wyposażona w wysoce profesjonalny sprzęt do wykonania procedury. Wygląda w ten sposób, że na początku badamy przede wszystkim ostrość widzenia bez korekcji, po korekcji, przed porażeniem akomodacji, po porażeniu akomodacji. Wykonujemy również badania topografii rogówki, badanie tomografii oka, badanie grubości rogówki, również badanie siatkówki, czyli wykluczamy potencjalne choroby, które mogą być przeciwwskazaniem do wykonania tego zabiegu.

Kto może poddać się operacji laserowej korekcji wzroku?

Najlepszymi kandydatami są osoby, które ukończyły 21 rok życia, ponieważ uważa się, że do tego roku życia gałka oczna wciąż rośnie. Pacjenci powinni mieć również ustabilizowaną wadę, nie powinna się ona zmieniać więcej niż pół dioptrii przez pół roku. Muszą być to osoby zdrowe, które nie mają przewlekłych chorób okulistycznych oraz nie mogą mieć stanów zapalnych.

Czy zabieg laserowej korekcji wzroku jest bezpieczny? Jakie są przeciwwskazania do jego wykonania?

Przeciwwskazaniami do zabiegu są przede wszystkim wszelkie choroby oczne, które występują u pacjenta. Laserowej korekcji wzroku nie można wykonać u dzieci oraz u osób, których wada wzroku jest niestabilna, a także gdy mamy do czynienia z bardzo wysoką nadwzrocznością. Zabiegi laserowej korekcji to procedury bardzo bezpieczne w tej chwili procent zadowolenia pacjentów wynosi ponad 99%. Jest to idealna opcja dla osób, które na stałe chcą się pozbyć konieczności noszenia okularów lub soczewek.

Czy po laserowej korekcji wzroku można utracić wzrok?

Najczęstsze powikłania po zabiegu dotyczą niedokorygowania bądź przekorygowania.

Inne problemy mogą być powiązane z aberracjami wyższego rzędu, czyli obecny efekt halo, który dostrzegamy jako rozmyte pierścienie świetlne z rozbłyskami wokół źródeł światła. Łatwo zaobserwować je wokół lamp ulicznych czy reflektorów samochodowych, gdy zapada zmrok. Jednak, żeby dochodziło do tak przykrych powikłań, jak utrata wzroku, to raczej niemożliwe.

 

KLINIKA OKA

Adres: Łopuskiego 52, 78-100 Kołobrzeg
Telefon: 94 717 07 00

Śmigłowiec LPR lądował na Ogrodach
Po godzinie 12 doszło do niecodziennej akcji ratowników. W pobliżu torów kolejowych biegnących przy osiedlu Ogrody wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Maszyna musiała...
Jak najłatwiej umówić się do wydziału komunikacji?
Trwająca epidemia wpływa również na funkcjonowanie urzędów. Jednym z miejsc, które musi każdego dnia obsługiwać mieszkańców jest wydział komunikacji w starostwie powiatowym. To tu...
Głaz pamięci w Gościnie
– Mieliśmy sygnały od mieszkańców, którzy są innego niż katolickiego wyznania, że chcieliby mieć takie miejsce, w którym mogliby zapalić znicz – mówi Marian Sieradzki, burmistrz...

Komentarze

Pan pacjent 2017-09-12 21:52:21
Pewnie jestem niekumaty. Gdzie to niby jest napisane ,że artykuł sponsorowany, bo nie widzę.
GK 2017-09-12 13:08:14
Panie Pacjencie, oczywiście materiał od początku znajduje się w rubryce ARTYKUŁ SPONSOROWANY i nie jest to tajemnica. Nie jesteśmy autorami materiału. Po więcej informacji należy zgłosić się bezpośrednio do Kliniki Oka. Pozdrawiamy, Gazeta Kołobrzeska
pacjent 2017-09-11 21:50:52
A odkąd to G.K. reklamuje jakąś tam klinikę oka. Pewnie porządna to placówka, ale chciałbym wiedzieć czy to jest reklama, może artykuł sponsorowany. Takie są dobre zasady porządnego dziennikarstwa. Dlaczego nie ma tam wzmianki ile to kosztuje(i czemu tak drogo)