Warto rozważyć zmianę sprzedawcy gazu. Najwięcej zaoszczędzą mieszkańcy domów

Latem nie myślimy o wysokich rachunkach za ogrzewanie gazowe, ale warto przygotować się do chłodniejszych miesięcy, by nie przepłacać. Na rynku rośnie liczba firm oferujących gaz ziemny. Wystarczy wybrać najbardziej atrakcyjną ofertę i zmienić dotychczasowego sprzedawcę. Zmiana jest prosta, a oszczędność może sięgać nawet 10%.

Ile i na czym można zaoszczędzić?

Reguła jest prosta – im więcej gazu zużywamy tym więcej możemy zaoszczędzić na zmianie sprzedawcy. A jak to wygląda w praktyce?

W domach ogrzewanych na gaz jego zużycie wynosi od 1200 nawet do ponad 20000 metrów sześciennych (jest to grupa taryfowa W-3.). Oszacowaliśmy koszty zużycia gazu i wielkość oszczędności dla domu jednorodzinnego. Przy rocznym zużyciu wynoszącym 22 400 kWh, koszt rachunków za gaz kupiony u kluczowego sprzedawcy gazu w Polsce, który dostarcza błękitne paliwo do około 95% gospodarstw domowych, w ciągu 36 miesięcy wynosi 8 485,06 zł. Zmiana sprzedawcy np. na Multimedia Polska obniża łączny koszt rachunków za gaz w ciągu 36 miesięcy do 7 684,75 zł. Oszczędność w trakcie trwania umowy wynosi zatem już 800,31 zł[1]. Dodatkowo klient jest chroniony przed podwyżką cen przez 3 lata.

Na zmianie sprzedawcy gazu oszczędzają również mieszkańcy mieszkań. Jeżeli oprócz kuchenki gazowej podgrzewają gazem również wodę (grupa taryfowa W-2), zużycie gazu w ich gospodarstwie domowym wynosi od 300 do 1200 metrów sześciennych. Przy średnim rocznym zużyciu wynoszącym 6 000 kWh rocznie, gaz kupiony u przywoływanego wyżej sprzedawcy wyniesie ich w ciągu 3 lat 2 437,38 zł. Za takiej samej wielkości zużycie paliwa gazowego w Multimedia Polska zapłacą 2 2209,93 zł. Oszczędzą 204,48 zł[2].

Jak zmienić sprzedawcę gazu?

Wystarczy udzielić pełnomocnictwa nowemu sprzedawcy, którego wybraliśmy. On wypowie dotychczasową umowę i zajmie się wszystkimi formalnościami. Proces jest automatyczny – następuje bez zmiany instalacji, licznika czy przerw w dostawie, a klient nadal otrzymuje jedną fakturę za gaz.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

 

 


[1] Prezentowane oszczędności zostały skalkulowane w oparciu o cenę paliwa gazowego w ciągu 36 miesięcy trwania Umowy kompleksowej, określoną w regulaminie promocji Oferta Promocyjna „Gaz na start” nt 015/16/GZ, a ceną paliwa gazowego określoną w Taryfie PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o z dnia 15.03.2016r. Szczegółowe informacje: http://www.multimedia.pl/Gaz.

[2] jw.

Śmigłowiec LPR lądował na Ogrodach
Po godzinie 12 doszło do niecodziennej akcji ratowników. W pobliżu torów kolejowych biegnących przy osiedlu Ogrody wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Maszyna musiała...
Jak najłatwiej umówić się do wydziału komunikacji?
Trwająca epidemia wpływa również na funkcjonowanie urzędów. Jednym z miejsc, które musi każdego dnia obsługiwać mieszkańców jest wydział komunikacji w starostwie powiatowym. To tu...
Głaz pamięci w Gościnie
– Mieliśmy sygnały od mieszkańców, którzy są innego niż katolickiego wyznania, że chcieliby mieć takie miejsce, w którym mogliby zapalić znicz – mówi Marian Sieradzki, burmistrz...

Komentarze

Jacek 2016-06-22 10:01:27
o tym ile tak naprawdę można zaoszczędzić korzystając z oferty firmy multimedia można przeczytać tutaj https://zmianasprzedawcygazu.pl/multimedia-polska/